Atrakcje

Okolica

Wieś Sienna – Janowa Góra w Sudetach pięknego kraju oferuje wiele możliwości: turystyka w lecie romantyczne spacery w Parku Krajobrazowym. Wysokie szczyty i piękne lasy, przejażdżki na siodle roweru, wyprawy do jaskiń w jednym z najbardziej naturalnych miejsc w Polsce.

W zimie Czarna Góra przyciąga narciarzy i snowboardzistów, ale również miłośnicy nart biegowych pokochają doliny Siennej- Janowej Góry. Tych, którzy chcą poznać łagodniejszą stronę w sezonie zimowym mogą spróbować swoich sił zimowej turystyki pieszej. Kolejną główną atrakcją Twoich wakacji będzie zawsze majestatyczny krajobraz gór.

Wycieczki

Dla turystów żądnych przygód Gospodarze Siedliska Solej proponują 7 fascynujących wycieczek. Wycieczki są propozycją spędzenia czasu w bliższej i dalszej okolicy i trzeba je zorganizować we własnym zakresie.

Kotlina Kłodzka – kraina geograficzna w Sudetach Wschodnich otoczona przez Góry Stołowe, Góry Bardzkie, Góry Bystrzyckie oraz Masyw Śnieżnika i wraz z nimi tworzy krainę historyczną, w której znaleźć można mnóstwo średniowiecznych zamków, pałaców, ruin, tajemnych przejść podziemnych, ukrytych sztolni z czasów II wojny światowej i wiele innych…

Narty

Zapraszamy na ferie na nartach w Solej Siedlisku, które położone jest w górach w Masywie Śnieżnika, na przednim progu stoków narciarskich ośrodka Czarna Góra.

Zlokalizowane tu licznych wyciągi ściągają miłośników narciarstwa. Na zboczach Czarnej Góry (1205 m n.p.m.) utworzono wiele tras zjazdowych o różnych poziomach trudności.

Rowery

Bliskie sąsiedztwo Czarnej Góry, na zboczach której zlokalizowany jest Bike Park Czarna Góra coraz bardziej zyskuje na popularności. Dziesiątki unikalnych tras rowerowych rozsianych po naszych okolicach o zróżnicowanym stopniu trudności tworzących kilkusetkilometrową sieć szlaków rowerowych zachęca do ich poznania i eksploracji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości naszej rezydencji Solej Siedlisko nawiązaliśmy współpracę z lokalną Wypożyczalnią Rowerów i Nart Biegowych Bikeski. W ramach współpracy nasi goście mogą liczyć na 5% rabat na cały asortyment dostępny w wypożyczalni. Warunkiem otrzymania rabatu jest okazanie ulotki promocyjnej sygnowanej naszą pieczęcią.