Narty

Narty

Zapraszamy na ferie na nartach w Solej Siedlisku, które położone jest w górach w Masywie Śnieżnika, na przednim progu stoków narciarskich ośrodka Czarna Góra.

Czarna Góra

Zlokalizowanych tu licznych wyciągów, ściągają miłośników narciarstwa. Na zboczach Czarnej Góry (1205 m n.p.m.) utworzono wiele tras zjazdowych o różnych poziomach trudności.
Dobrym narciarzom oferuje trudną trasę i trasy Fis, dla mniej zaawansowanych są łagodniejsze, w tym najdłuższa (1700 m) trasa B. W sumie jest tu ponad 8 km nartostrad, z czego większość jest sztucznie naśnieżana.

Ośrodek Górski w Siennej k. Stronia Śląskiego to 10 wyciągów narciarskich, w tym kolej krzesełkowa (czynna również latem, m.in. dla rowerzystów), kilka wyciągów talerzykowych oraz Kubusiowa Polana dla najmłodszych – na darmowym „baby lift” i karuzeli dają sobie radę nawet kilkulatki. Dzieci można też zostawić pod opieką instruktora. Na miejscu są szkółki i wypożyczalnie sprzętu.

Stronie Śląskie

Z przyjemnością informujemy, że od sezonu zimowego 2013/2014 rusza „Szlak narciarstwa biegowego w Gminie Stronie Śląskie”. Szlak jest oznakowany na całej długości, a w miejscach startu, w Bielicach, Nowej Morawie, Kamienicy, Kletnie, Janowej Górze i w Siennej umieszczone zostały mapy z przebiegiem szlaku. W gminie funkcjonują już wypożyczalnie nart biegowych, zaplanowano też dwie lokalne imprezy: Karnawał na biegówkach 11 stycznia 2014 w Bielicach oraz Polsko-czeskie spotkanie narciarzy-biegaczy na Przełęczy Płoszczyna 22 lutego 2014.

Więcej informacji o Szlaku narciarstwa biegowego w Gminie Stronie Śląskie.